EN PL
Ogromne zaskoczenie i radość na ulicach Ursynowa.

Parada Kocham Ursynów, Kocham Wzgórze Słowików.



W sobotę 20 października 2012 r. mieszkańcy Ursynowa uczestniczyli w nietypowym wydarzeniu. Ulicami maszerowali razem artyści, muzycy, sportowcy i Warszawiacy, wyrażając radość z mieszkania w tej warszawskiej dzielnicy.

Parada „Kocham Ursynów, Kocham Wzgórze Słowików” była częścią całodziennego festynu, który rozpoczął się o godzinie 11:00 na rogu ul. Kiedacza i Ciszewskiego przy powstającym osiedlu mieszkaniowym „Wzgórze Słowików” na Ursynowie. Celem organizatorów było stworzenie okazji do kultywowania radości i zbliżenie mieszkańców Ursynowa do siebie.


Radosną i kolorową Paradę można było oglądać na ulicach: Nugat, Rosoła, Indiry Gandhi, Cynamonowej, ul. Ciszewskiego i Kiedacza.


Uczestniczyli w niej zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego – Warsaw Eagles, Rycerze z Sandomierza, orkiestra paradna z grupą choreograficzną, Monster Truck, zabytkowe auta oraz bajkowe postacie – Księżniczki i Królewicze, którzy wyjątkowo przypadli do gustu najmłodszym widzom. Do Parady przyłączali się też ochoczo przechodnie i mieszkańcy Ursynowa.


Paradę oficjalnie otworzyli Pan Artur Tłustochowski (pomysłodawca i przedstawiciel inwestora osiedla Wzgórze Słowików) wraz z Burmistrzem Ursynowa – Panem Piotrem Guziałem i Wiceburmistrz Królewskiego Miasta Sandomierz – Panią Ewą Kondek, którzy objęli Paradę honorowym Patronatem, tym samym podkreślając swoje dobre relacje i wspólną wielowiekową historię.
Gośćmi honorowymi wydarzenia byli wybitni Ursynowianie – Państwo Lidia i Jerzy Owsiak, a także Pan Jan Pilch – Przewodniczący Rady Nadzorczej koncernu odzieżowo-obuwniczego Gino Rossi S.A.


Przedstawiciele Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej swoim udziałem w Paradzie przypomnieli nam o historycznej postaci – Andrzeju Ciołku – rycerzu, podkomorzym i staroście sandomierskim, właścicielu dóbr Kabaty, który odbył pielgrzymkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii, torując drogę wzajemnemu poznawaniu i przenikaniu się kultur Europy. Od 2000 r. na terenie Ursynowa istnieje głaz upamiętniający tę pielgrzymkę.


Paradę zakończyło wystąpienie Pani Agnieszki Adam i Pana Artura Tłustochowskiego, którzy wspólnie podziękowali gościom, patronom, uczestnikom i sponsorom. Wydarzenie zamknęło spektakularne widowisko – pokaz sztucznych ogni, który rozjaśnił niebo przynosząc wiele radości mieszkańcom Ursynowa i okolic.


- Chcieliśmy zrobić coś pozytywnego i niesztampowego w amerykańskim stylu dla lokalnej społeczności. Wiemy, że Polacy kochają parady, a Ursynowianie kochają swoją dzielnicę. Cieszymy się, że masowo odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zdecydowali się spędzić z nami i swoimi przyszłymi sąsiadami ten piękny jesienny dzień na naszej „Paradzie” – komentuje Artur Tłustochowski ze Wzgórza Słowików.

Więcej informacji na stronie www.paradaursynow.pl